T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Hayvancılık Genel Müdürümüz Sayın Zekeriyya ERDURMUŞ Başkanlığında İlimizdeki Hayvancılık Sektörü Temsilcileriyle Toplantı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 9.7.2019

   İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Hayvancılık Genel Müdürlüğümüzce, ülkemizin damızlık ve kasaplık ihtiyacının karşılanması, ithalatın azaltılması, kırmızı et ihtiyacının karşılanması amacıyla sığırlarda Döl Veriminin Arttırılması Etçi Irklar ve Melezlerin Yaygınlaştırılması'' büyükbaş hayvanlarda ise hayvan sayısını arttırmak, sürülerin gençleştirilmesini sağlamak, ideal sürü büyüklüğüne ulaşmak, sürdürülebilir ve ekonomik hayvancılığı teşvik etmek, kırsal alanda istihdamı arttırmak, çayır, mera ve yaylakların daha etkin kullanılması sağlamak amacıyla ''Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi'' konularında toplantı düzenlenmiştir.

    Toplantıya Hayvancılık Genel Müdürümüz Zekeriyya ERDURMUŞ, İl Müdürümüz İbrahim ACAR, Veteriner Fakültesi Akademisyenleri, et ve süt üretici birlikleri, büyükbaş ve küçükbaş damızlık yetiştiricilerinin birlik temsilcileri, veteriner hekimler, veteriner sağlık teknisyenleri ile İlimizdeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri katıldı.

    Hayvancılık Genel Müdürümüz Zekeriyya ERDURMUŞ yapmış olduğu konuşmada;

    ''Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ' nin selamlarını iletmek isterim. Bakanlık olarak hayvancılık ve bitkisel üretimde önemli destek sağladıklarını her zaman çiftçi ve yetiştiricilerin yanında olduklarını belirterek, ülkemiz hayvancılığın genel durumu, destekleme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

   Daha sonra Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekim Ali İhsan AKIN ve Veteriner Hekim Halim UZUN hayvancılık konularında sunumlarını yaptılar.

    Toplantı sonunda hayvancılık sektörünün temsilcileri ile yetiştiricilerimizin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.