T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Dijital Tarım Projesi Kapsamında Erken Uyarı Ve Tahmin Sistemi Tanıtım Programı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 17.10.2019

     İlimiz Şuhut İlçesinde kurulacak olan Dijital Tarım Projesi kapsamında Erken Uyarı ve Tahmin Sistemi tanıtım programı düzenlendi. Programa Şuhut Kaymakamı Sayın Nurullah KAYA, İl Müdürümüz Sayın İbrahim ACAR, Şuhut Belediye Başkan Vekili Sayın Şevket ÇUHADAR, Şuhut Ziraat Odası Başkanı Sayın Ömer TUNÇAY, Vodafone, İş Bankası, Metos yetkilileri ve çiftçilerimiz katıldı.

     İl Müdürümüz İbrahim ACAR "Dijital Tarım Projesi Kapsamında Erken Uyarı Ve Tahmin Sistemi sayesine ürünün kalitesini yükseltecek, Maliyetleri kontrol altında tutabilecek, İhracatta öne çıkarabilecek ve kazancı arttırabilecek, Gübre, İlaç, sulama vb giderlerden tasarruf sağlayabilecektir. Hastalıkları zarar uğramadan tahminleyip önlemini alabilecek, Ekim yaptığı alanlardaki iç ve dış iklim değerlerini, ani değişimleri anlık takip edebileceğini ifade ederek, sonuçta çiftçilerimizin alacağı ürün hem kaliteli hem de verimli olacağından çiftçilerimiz kazanç etmiş olacaklar" dedi.

         Program Metos yetkilisi Fikriye BERK' in sunumunun ardından soru cevap kısmına geçilerek çiftçilerimizin soruları yanıtlanarak sona erdi.