T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Dünya Gıda Günü İlimiz Merkez Kadınana İmam Hatip Ortaokulunda Kutlandı

Yayın Tarihi : 17.10.2019

​    Dünya Gıda Günü İlimiz Merkez Kadınana İmam Hatip Ortaokulunda kutlandı. Programa Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Sayın Elif TOPALOĞLU, Öğretmenler, İl Müdürlüğümüz teknik personelleri ve öğrenciler katıldı.

    Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Sayın Elif TOPAALOĞLU; "Her yıl 16 Ekim'de Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) 1945 yılındaki, kuruluşunu hatırlatmak amacıyla Dünya Gıda Günü kutlanmaktadır. 150den fazla ülke, herkesin açlığa karşı mücadele için çalışmasının, sağlıklı ve aktif yaşamlara sahip olmamıza yetecek kadar gıdaya sahip olduğumuzdan emin olmanın ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya anlatmak için Dünya Gıda Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Ülkemizde de kutlamalar yapılmaktadır. 2019 yılı Dünya Gıda Günü sloganı; 'Eylemlerimiz geleceğimizdir. Sağlıklı Beslenme ile Açlığa Son Verilmiş Bir Dünya' şeklinde belirlenmiştir" dedi.

    Program İl Müdürlüğümüz personeli Gıda Mühendisi Ceren KÖYBAŞI' nın öğrencilere güvenilir gıda konusunda görsel sunumunun arından ikram yapılması ile sona erdi.