T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ürün Bazlı Gıda Denetimi

Yayın Tarihi : 28.11.2019

   Bakanlığımızca açıklanan "ürün bazlı" gıda kontrolleri, İlimiz genelinde faaliyet gösteren et ve süt ürünleri, ekmek ve unlu mamul üreten işletmeler, bakkal ve marketler, okul kantinleri ve yemekhaneler ile restoranlara yönelik olarak gıda kontrol görevlilerimiz tarafından denetimler başlamıştır.

   Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürümüz Sayın İbrahim ACAR; ''Bakanlığımız tarafından 5996 sayılı Kanun gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, 25-30 Kasım tarihleri arasında altı gün süreyle gıda işletmelerine yönelik olarak "denetim seferberliği" başlatılmıştır.

   Bu kapsamda tüm illerle eş zamanlı olarak İl ve İlçelerimizde görevli, gıda kontrol görevlileri tarafından aynı gün, aynı faaliyet alanındaki işletmelere yönelik resmi kontroller yapılmaya başlanmıştır. İlimizde düzenli olarak rutin denetimlerin yapıldığını belirten İl Müdürümüz Sayın İbrahim ACAR Bakanlığın talimatıyla 17 İlçede ve İl Müdürlüğümüzde bütün gıda denetimi yapan arkadaşlarımızla gıda denetimlerini icra ediyoruz." dedi.