T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürlüğümüz ve Tüm İlçe Müdürlüklerinde TARSİM Bilgilendirme Toplantıları Düzenlendi.

Yayın Tarihi : 11.2.2020

İl Müdürlüğümüz ve tüm İlçe Müdürlüklerimizde tarım sigortalarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz İbrahim ACAR;

"Son yıllardaki iklimsel değişikliklerin sonucu olarak tarımsal ürünlerin risk altında olduğunu, dolayısıyla çiftçilerimizin bundan olumsuz yönde etkilendiğini belirtti. Tarım sigortalarındaki amacın doğal afetlerin neden olduğu zararları karşılayıp üreticiyi uzun vadede gelir istikrarına kavuşturmak ve üretimde sürdürülebilirliği sağlamak olduğunu söyleyen İl Müdürümüz İbrahim ACAR,

Afyonkarahisar tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahiptir. Tarım ve hayvancılığın olduğu yerde riskte vardır. Bizim bu riski en aza indirmemiz gerekmektedir.  Dolu, don, aşırı yağış, sel, kuraklık, yangın gibi doğal afetler büyük zararlara yol açmaktadır. Bu noktada çiftçilerimizin alın teri ve emeklerinin boşa gitmemesi için tarım sigortası yaptırmaları gerektiğini belirten İl Müdürümüz; yapılan bu toplantılarda tarım sigortaları konusunda bilgilendirmelerde bulunan TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis YAMAK ve ekibine teşekkür etti."