T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği Başladı

Yayın Tarihi : 18.2.2020

   Tarım ve Orman Bakanı  Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak başlatılan gıda denetim seferberliği 17 Şubat itibarıyla başladı.

   Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz İbrahim ACAR; "Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'nin talimatları ile başlatın Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla 81 ilde eşzamanlı olarak yapılan gıda denetim seferberliği 6 gün sürecek.

   Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz gıda kontrol ekiplerimizce İlimiz genelinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, ekmek ve unlu mamul üreten işletmeler, kasap şarküteri, bakkal ve marketler, okul kantinleri, yemekhaneler, restoranlar ve takviye edici gıda işletmelerine yönelik denetimler yapılıyor. Ayrıca İl ve İlçe Müdürlüklerimizce rutin olarak bu denetimlerin yapıldığını vurgulayan İl Müdürü İbrahim ACAR, vatandaşlarımız gördükleri olumsuzlukları anında Bakanlığımız Alo Gıda hattı olan 174' e bildirdiklerinde, Müdürlük olarak biz insanımızın sağlığını korumak amacıyla bu ihbarın gereğini hemen yerine getirip denetlemeleri yaparız. Biz 7/24 vatandaşımızın hizmetindeyiz." dedi.